Limak Yatırım Üsküp’te Dev Yatırım Gerçekleştirdi

Türkiye’de çeşitli projelerle adını duyuran Limak Yatırım, 250 Milyon Euro değerinde dev yatırım Üsküp’te hayata geçiriyor. Şehrin merkezinde gerçekleştirilecek yatırım projesi “Diamon of Skopje”, konutlarla birlikte otel, alışveriş merkezi ve ofis bölümlerinden oluşacak. Hali hazırda Makedonya’nın gelişmiş şehri Üsküp’te yapılan ilk gayrimenkul projesi olması da firma için önem taşıyor. Hürriyet Gazetesi muhabiri Gülistan Alagöz’ün aldığı bilgilere göre ise projede satışı gerçekleşecek konutların amorti süresi 14 yıl olarak belirtiliyor.

Diamond Of Skopje Projesi

İçerisinde çok geniş alanların yer alacağı dev yatırım projede otel ve alışveriş merkezi ön bölümde olacak. Otel inşaatı sürerken 2019 yılı sonuna doğru faaliyete geçmesi bekleniyor. Alışveriş merkezi ile birlikte konutlar ise tam olarak 2021 yılında tamamlanacak. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Limak Makedonya Ülke Direktörü Kurthan Apaydın ise yatırımların önemli getiriler anlamı taşıdığını ifade etti. Toplamda 142 odaya sahip bir otel projesi söz konusu. 772 konut ise 4 blok halinde olacak ve 24 home ofis çalışma alanı sunulacak. Toplamda ise 45 bin metrekare kiralanabilir alanı kapsayan proje 325 bin metrekare büyüklüğe sahip.

Üsküp’te Tarihi ve Modern Yapılar Birleşti

Üsküp’ün merkezinde olmasından dolayı da cazibesi yüksek olması muhtemel. Hem tarihi hem de modern birçok noktaya yakın mesafede yer almasından ötürü otelin yaz-kış turistler tarafından kullanılması da bekleniyor. Konutların ise daha modern tarzda olması da Üsküp halkının tercih etmesine yönelik. Limak tarafından Makedonya’da yapılan ilk projenin bu kadar büyük çaplı olması da ilerleyen yıllarda daha farklı yatırımların olabileceğini gösteriyor.

0 Paylaşımlar

Bunları da sevebilirsiniz